Sulge otsing

Meklēšana

Pretsvara iekrāvēju terminoloģija, 2. daļa. Mastu veidi un iekrāvēja izmēri

Pretsvara iekrāvēju terminoloģija, 2. daļa. Mastu veidi un iekrāvēja izmēri

27. decembris 2016

Iepriekš aizsākām četru rakstu sēriju par pretsvara iekrāvēju terminoloģiju un sniedzām ievadu iekrāvēju pamatraksturojumā. Ievads palīdz labāk izprast pārējos rakstus, tāpēc pirms iepazīšanās ar tālāko informāciju ir vēlams to izlasīt. Šajā aprakstā ir aplūkotas divas terminu grupas: viena, kas raksturo iekrāvēja mastu veidus, un otra, kas apzīmē iekrāvēja izmērus.

forklift.terminology-(yale, mr)-01

Iekrāvēja mastu veidi

Pirms iekrāvēju mastu veidu apraksta ir svarīgi apgūt dažus apzīmējumus.

Pacelšanas augstums: augstums, kurā atrodas cēlējdakšu augšējā daļa, kad masts ir pilnīgi izbīdīts. Turpmāk vienkāršības labad runāsim par cēlējdakšu kustību uz augšu, lai gan tās patiesībā ir piestiprinātas pie pacelšanas rāmja, ko pārvieto masta hidrocilindri. Cēlējdakšu vietā uz pacelšanas rāmja var būt uzstādīta jebkura cita palīgiekārta. Skatīt arī pirmo daļu.

Ierobežota brīvā pacelšana (angļu val. limited free lift jeb saīsināti LFL): masta augšējā daļa sāk kustību uz augšu, tiklīdz tiek ieslēgta pacelšana.

Pilnā brīvā pacelšana (angļu val. full free lift jeb saīsināti FFL): masta augšējā daļa sāk kustību tikai tad, kad cēlējdakšas paceļas līdz pilnās brīvās pacelšanas augstumam. Atkarībā no iekrāvēja izmēra un masta uzbūves pilnā brīvā pacelšana var būt no 1 līdz pat 2,5 metriem.

Masta augstums saliktā stāvoklī: augstums no grīdas virsmas līdz masta augšpusei, kad cēlējdakšas ir pašā apakšā.

Masta augstums paceltā stāvoklī: augstums līdz masta augšējai daļai, kad cēlējdakšas ir pašā augšā.

Izplatītākie mastu veidi

A. Divas sekcijas ar ierobežotu brīvo pacelšanu. Mastam ir divas sekcijas: ārējā, kas ir statiska, un iekšējā sekcija, kas izbīdās un paceļ cēlējdakšas un kravu. Angļu valodā šī veida masts bieži tiek saukts par Duplex LFL vai vienkārši Duplex.

B. Divas sekcijas ar pilno brīvo pacelšanu. Mastam tāpat ir divas sekcijas, bet, atšķirībā no pirmā varianta, vidējā sekcijā ir iebūvēts viens vai divi brīvās pacelšanas hidrocilindri, kas neatkarīgi paceļ cēlējdakšas. Angļu valodā šī veida masts bieži tiek saukts par Duplex full free lift, Duplex FFL vai 2FFL.

C. Trīs sekcijas ar pilno brīvo pacelšanu. Masts sastāv no trim sekcijām (viens ārējais un divi iekšējie rāmji-sekcijas). Mastam izbīdoties, divas iekšējās sekcijas paceļas no ārpuses uz iekšpusi. Salīdzinot ar divu sekciju mastiem, šī veida masti nodrošina mazāku masta augstumu saliktā stāvoklī, kas atvieglo iekrāvēja pārvietošanos caur durvju ailēm, vārtiem vai ļauj darboties konteineros. Angļu valodā šī veida masts bieži tiek saukts par Triplex full free lift, Triplex FFL vai 3FFL.

D. Četru sekciju masts. Bieži tiek izmantots noliktavas pacēlājos ar pacelšanas augstumu virs 6 metriem, lai panāktu pieņemamu augstumu saliktā stāvoklī. Tā darbības princips ir tāds pats kā triju sekciju mastam, bet ar vēl vienu papildu sekciju. Angļu valodā šī veida mastam nav nekāda noteikta nosaukuma, bet specifikācijās tas var būt apzīmēts ar 4FFL.

forklift.terminology-(container, yale, vt)-01

Iekrāvēja izmēri

forklift.terminology-(yale)-01

Izvērtējot iekrāvēja izmērus, ir jāorientējas pamatterminos garums, augstums un platums, lai pārliecinātos, ka izvēlētais iekrāvējs atbilst tās vietas parametriem, kur to izmantos. Lai gan šie termini šķiet pašsaprotami, ir jāzina to lietojums attiecībā uz noteiktu iekrāvēju un no kuras vietas šie attālumi ir mērāmi.
Kopējais garums: iekrāvēja garums no dakšu priekšgala līdz iekrāvēja aizmugures malai. Šis parametrs ir svarīgs, jo, zinot ražotnes telpu izmērus, iespējams pārliecināties, ka ar attiecīgo iekrāvēju tajās varēs efektīvi un droši manevrēt.
Kopējais augstums: to mēra no zemes līdz augstākajam iekrāvēja punktam. Tā var būt masta vai kravas aizsargrežģa augšējā mala. Lai gan tas varētu šķist apgrūtinoši, mērot iekrāvēju, ir jāņem vērā arī tādas specifiskas nianses kā mīkstas riepas vai liels kravas aizsargrežģis virs masta. Kopējais augstums ir obligāti jāzina, lai pārliecinātos, ka iekrāvējs var izbraukt cauri visām durvju ailēm tā darbības vietā.
Kopējais platums: platums var atšķirties atkarībā no tā, kurā vietā to mēra. Platumu rēķina, mērot attālumu starp abām malām dažādās iekrāvēja vietās, piemēram, asīm, aizsargrežģim, cēlējdakšām un riepām, tāpēc pirms iekrāvēja iegādes ir vēlams noskaidrot, kā ir mērīts iekrāvēja platums.

Ceram, ka šajā rakstā iekļautā informācija ir noderīga. Aicinam sazināties ar mūsu speciālistiem, lai uzdotu precizējošus jautājumus un izvēlētos vispiemērotāko tehniku jūsu uzņēmuma vajadzībām!

Sērijas saturs

Pretsvara iekrāvēju terminoloģija, 1. daļa. Ievads
Pretsvara iekrāvēju terminoloģija, 2. daļa. Mastu veidi un iekrāvēja izmēri
Pretsvara iekrāvēju terminoloģija, 3. daļa. Stabilitāte un manevrētspēja
Pretsvara iekrāvēju terminoloģija, 4. daļa. Iekrāvēju veidi un riepas

Atpakaļ pie saraksta