Sulge otsing

Meklēšana

Kad izvēlēties personāla pacēlāju-piekabi un kad pašgājēju?

Kad izvēlēties personāla pacēlāju-piekabi un kad pašgājēju?

06. jūnijs 2022

personala-pacelajs

Daudzi uzņēmumi izmanto personāla pacēlājus savā darbā celtniecībā, pakalpojumu sfērā, noliktavās vai citur. Uzņēmumi, kuru darbā pacēlājs nepieciešams ik dienas, iegādājas to savā īpašumā, citi darbu specifikai atbilstošu pacēlāju nomā, kad rodas vajadzība. 

Katrs, kas kādreiz ir lietojis pacēlājus, ir pārliecinājies, ka personāla pacēlājs var ievērojami atvieglot, padarīt drošāku un efektīvāku cilvēku darbu. Un kaut arī galvenais kritērijs ir augstums, kādu ar pacēlāju var sasniegt, ļoti svarīgi ir izvēlēties atbilstošu pacēlāja tipu katram konkrētam darbam. 

Pacēlāju ražotāji ir par visu padomājuši – katram darbam augstumā ir piemērots personāla pacēlājs, pat tads, kādu vidusmēra lietotājam grūti iedomāties. Tomēr, pirms izvēlēties nomāt vai pirkt personāla pacēlāju, svarīgi atbildēt uz šādiem jautājumiem, ko, visticamāk, uzdos arī atbildīgs piegādātājs:

 1. Cik lielu augstumu vajadzēs sasniegt?
 2. Kur atrodas darba vieta? Vai darba vietas ir vairākas vai ir viena darba vieta?
 3. Vai pacēlājs būs vajadzīgs īsam laikam vai vienam projektam vai ilgstošam darbam uzņēmumā?
 4. Kāds būs novietojums un apstākļi uz zemes, pamatne uz kuras darbosies pacēlājs?
 5. Kāds svars būs jāceļ?
 6. Kādā veidā personāla pacēlājs tiks transportēts?

Pēc pārvietošanās principa personāla pacēlājus iedala četros veidos: pacēlāji ar atbalstiem, pacēlāji-piekabes, pašgājēji personāla pacēlāji un uz automobiļa uzbūvēti pacēlāji. 

personala pacelajs

Priekšrocības, izvēloties personāla pacēlāju-piekabi

Piekabē uzstādīts personāla pacēlājs ir labākā izvēle, ja darbs atrodas vairākās vietās un svarīga ir mobilitāte. Piekabināmu pacēlāju var viegli aizvest uz dažādām vietām, vienkārši piestiprinot to pie parastā vieglā auto, furgona vai cita transportlīdzekļa. 

Pacēlājs – piekabe ir īpaši piemērots darbos ar svara ierobežojumiem, vai arī, ja ir jāpiekļūst šaurām vietām. Pacēlāja balsti nodrošina darbu slīpumā un nelīdzenos apstākļos, lielās iebūvētās balsta plāksnes ļauj strādāt arī uz birstošām vai mīkstām virsmām. 

Tas ir rentabls, nodrošina daudzpusīgas piekļuves iespējas un labākais risinājums, ja ir nepieciešama vienkārša, ātra un droša darbība augstumā; piemērots un viegli vadāms amatieriem un neregulāriem lietotājiem, jo to vienkārši var saņemt no nomas uzņēmuma kopā ar instruktāžu. 

Papildus tam pacēlājs piekabe ir piemēroti gan iekštelpām, gan āra darbiem. Tiem ir zemākas uzturēšanas izmaksas, lieliska augstuma un svara attiecība, un, izmantojot 230 V maiņstrāvas tīklu vai līdzstrāvas akumulatoru, tas ir videi draudzīgāks risinājums.

Priekšrocības izvēloties pašgājēju pacēlāju

Pašgājējs personāla pacēlājs ir aprīkots ar 4 x 4 piedziņu, kas ļauj darba vietā pārvietoties no vienas vietas uz otru. 

Viegli pašgājēji pacēlāji ir lieliski piemēroti vietām, kur nepieciešama izcila piemērošanās spēja, savukārt, ātrāka pārvietošanās un iestatīšana nozīmē arī labāku operatora produktivitāti. Papildus tam vairāki pašgājēju modeļi piedāvā arī automātisko nolīmeņošanu, kas nav iespējama piekabināmajam pacēlājam.  

Vieglie pašgājēji pacēlāji ir kompakta izmēra, aprīkoti ar maziem videi draudzīgiem dzinējiem, kas ir arī ekonomiski lietošanā. Tā vieglā svara dēļ transportēšana ir gan vienkārša, gan ekonomiska, tomēr iekštelpās tos ilgstošam darbam lietot nevarēs. 

personala pacelajs

Kad izvēlēties personāla pacēlāju – pašgājēju?

Darbiem vietās ar ierobežotu svaru;

 • Darbiem, kur cilvēku nepieciešams pacelt uz augstākiem stāviem vai uz jumta;
 • Darbiem pāri žogam;
 • Darba vietām, kur nepieciešama izcila nolīmeņošanās spēja;
 • Vieglas izlices nodrošina zemāku spiedienu uz virsmu, kas nozīmē, ka tās var izmantot uz virsmām, kurām parasti būtu nepieciešams kāds pamats vai izkliedētāja paliktnis, lai samazinātu spiedienu – uz delikātām vai mīkstām virsmām;
 • Ja ir nepieciešama laba augstuma un svara attiecība vieglai, ātrai un drošai darbībai augstumā;
 • Darbiem, kur nepieciešama piekļuve nelīdzenam reljefam;
 • Situācijai, kad ir nepieciešama vienkārša, rentabla transportēšana;
 • Ja jums ir nepieciešama lieliska sasniedzamība un spēja pacelt un virzīt uz priekšu kompaktā izmērā. 

Laadur Baltic piegādā gan pacēlajus-piekabes, gan pašgājējus cilvēku pacēlājus. Ar prieku palīdzēsim izvēlēties jūsu darba apstākļiem un uzdevumiem piemerotu pacelāju.

Sazinieties ar mūsu speciālistiem pa tālruni +371 67500176, epastā tirdznieciba@laadur.lv vai uzdodot jautājumu kontaktformā .

 

Atpakaļ pie saraksta