Sulge otsing

Meklēšana

Kādā veidā mūsdienīgi iekrāvēji spēj atrisināt vietas trūkumu noliktavā?

Kādā veidā mūsdienīgi iekrāvēji spēj atrisināt vietas trūkumu noliktavā?

23. aprīlis 2021

Bieži vien, uzņēmumiem attīstoties un augot, sāk pietrūkt vietas esošajās noliktavās. Šādā situācijā uzņēmumi ir spiesti meklēt lielākas platības noliktavu telpas, tērējot simtiem tūkstošu eiro to būvei vai nomai. Taču lielāka noliktava nozīmē arī lielākas uzturēšanas izmaksas. Katrs neracionāli izmantotais noliktavas kvadrātmetrs “izvelk” no uzņēmuma līdzekļus, ko, iespējams, būtu lietderīgāk izmantot citiem mērķiem. Acīmredzami, ka šādā situācijā uzņēmums vairāk maksā par neizmantoto platību, nevis preces uzglabāšanu. Tās ir izmaksas, kas palielina produkcijas pašizmaksu, un tātad arī uzņēmuma konkurētspēju tirgū.

autoiekraveji

Vairumā gadījumu vietas trūkumu var novērst, vienkārši samazinot koridoru platumu un izmantojot specializētu iekraušanas tehniku, tādu kā autoiekrāvēji. Atbrīvotajā vietā var ielikt papildu plauktus, tādā veidā iegūstot vairāk vietas paletēm. Piemēram, plānojot jaunu noliktavu ar kopējo platību 2000 m2 un samazinot darba koridorus no 3 metriem līdz 2 metriem, tiek iegūti papildu 318 m2 preču uzglabāšanai. Tādā veidā vairs nav nepieciešama lielāka noliktava, turklāt tiek samazinātas arī uzturēšanas izmaksas uz 1m2. Ja būtu jābūvē jauna noliktava, 318 m2 izmaksātu vismaz papildu 190 000 eiro, plus papildu uzturēšanas izmaksas (kas arī ir salīdzinoši lielas). 

vietas ietaupīšana ar autoiekrāvējiem

Līdzīgus rezultātus var iegūt arī cita izmēra noliktavās — katrā gadījumā ir jāvērtē konkrētā situācija, jo daudz kas ir atkarīgs no noliktavas izmēra, kravas kopējā apjoma, kuras glabāšanai izmantoti noliktavu plaukti, kā arī tajos uzglabājamo vienību izmēra. Gandrīz katrai situācijai ir iespējami risinājumi, kas uzlabo noliktavas lietderību. Ieguldījumi pareizam noliktavas iekārtojumam samazina izmaksas ilgtermiņā.

autoiekrāvējs noliktavā

Ja esošajā noliktavā visas uzlabošanas iespējas jau ir izmantotas, un ir laiks pārvākties uz jaunām telpām, uzlabojumi darbojas arī jaunas noliktavas plānošanā. Svarīgākais ir to darīt pirms telpa jau ir uzprojektēta. 

SIA “Laadur Baltic” produktu klāstā ir autoiekrāvēji, pacēlāji, četrvirzienu iekrāvēji, sāncēlāji un citas iekārtas darbam noliktavās gan telpā, gan ārā, loģistikas centros, veikalos un ražotnēs. “Laadur Baltic” piedāvā rūpīgi izmeklētu tehniku, nodrošinot to apkopi un nepieciešamās rezerves daļas.

Uzņēmuma speciālisti uzklausīs klienta prasības, palīdzot atrast piemērotākās iekārtas no plašā produktu klāsta. 

autoiekrāvēju dažādība

Atpakaļ pie saraksta