Sulge otsing

Meklēšana

Svarīgākie faktori, kas ietekmē autoiekrāvēja kalpošanas laiku

Svarīgākie faktori, kas ietekmē autoiekrāvēja kalpošanas laiku

21. februāris 2023

Iekrāvēja kalpošanas laiku aprēķina un mēra pēc tā ekspluatācijas stundu (motorstundu) skaita. Nav stingri noteikts, cik motorstundas iekrāvējs var nostrādāt sava dzīves laikā. Taču liela nozīmē ir tam, cik ilgi ražotājs nodrošina rezerves daļas pēc konkrētā modeļa noņemšanas no ražošanas. Tas arī lielā mērā ietekmē jauna iekrāvēja iegādes cenu un katram konkrētam iekrāvējam tas var atšķirties. 

Piemēram, tādi ražotāji kā Yale, Combilift, Haulotte nodrošina jaunas rezerves daļas arī 15 un 20 gadus veciem pacēlājiem un iekrāvējiem. Turklāt, tiem ir pieejams rezerves daļas arī no alternatīvajiem komponenšu ražotājiem, kas kopumā nodrošina ilgstošu iekrāvēja lietošanu.

Iekrāvēja nolietojums atkarīgs no izmantošanas scenārijiem, darbības apstākļiem un intensitātes. Labi kopts un uzturēts iekrāvējs var kalpot 10-15-20 gadus. Labi uzturēts – nozīmē, ka iekrāvējam savlaicīgi veiktas tehniskās apkopes un remonti. 

Galvenie faktori, kas tieši ietekmē iekrāvēja kalpošanas laiku ir operatora attieksme un uzvedība, degvielas veids, darba vide un tehniskā apkope vai tās neesamība. 

Degvielas veids

Pēdējos gados ar akumulatoru darbināmi elektriskie iekrāvēji ir sākuši apsteigt ar iekšdedzes dzinēju darbināmos iekrāvējus kā visvairāk iepirkto iekrāvēju veids.

Nozīmīgs iemesls šādam popularitātes pieaugumam ir būtiski ilgāks akumulatora iekrāvēju kalpošanas laiks, salīdzinot ar iekšdedzes dzinēju iekrāvējiem. Tā kā akumulatora iekrāvējos ir mazāk kustīgo daļu, attiecīgi ir mazāk lietu, kas var noiet greizi. Tādēļ arī šiem iekrāvējiem ir samazinātas apkopes izmaksas. Arī akumulatora iekrāvējiem regulāri ir jāmaina nolietojušās riepas un pacēlāju ķēdes, taču akumulators jāmaina tad, kad tas savu laiku jau nokalpojis – vidēji ik pa 5 gadiem. 

Operatora attieksme un uzvedība

Otrs svarīgākais apstāklis, kas ietekmē iekrāvēja mūža ilgumu, ir vadītāja attieksme pret savu darbu un tehniku. Agresīva braukšana, neuzmanība vai nolaidība ievērojami samazina iekrāvēja mūžu. Ja vadītājs pārsniedz ātrumu, zaudē kontroli un notiek sadursme, var tikt bojāts iekrāvēja masts, dzenošās asis un augšējie aizsargi. 

Tāpat ļoti svarīgi, lai operators veiktu iekrāvēja pārbaudi pirms kārtējās maiņas un novērstu visas problēmas, pirms uzsākt darbu. Vispārējā pārbaude noteikti ietver arī dzinēja un hidrauliskās eļļas līmeņa pārbaudi, jo motoreļļas līmeņa neievērošana var neatgriezeniski sabojāt dzinēju, kas, visticamāk, nozīmēs, ka būs jāmaina motors vai pat jāpērk jauns iekrāvējs. 

Uzņēmumiem var būt grūti kontrolēt iekrāvēju operatoru uzvedību, tomēr pamatīga operatoru apmācības programma apvienojumā ar telemetrijas un drošības sistēmām, kā piemēram, tas ir Yale Vision, var ievērojami palīdzēt audzināšanas darbā. Dažas Yale Vision drošības sistēmas ietver ātruma ierobežojumu, kas kontrolē maksimālo ātrumu, sadursmes gadījumu atklāšanu, reģistrēšanu un vadības informēšanu, kā arī kontrollapu, kas operatoram jāaizpilda katru reizi pirms iekrāvēja iedarbināšanas. 

Darba vide

Iekrāvējiem var nākties darboties dažādās vietās, kā piemēram, būvlaukumos, sniegā un lietū, ļoti netīrās un piesārņotās vietās rūpnīcās vai fermās, ekstremālā aukstumā saldētavās, kā arī ķīmiskajā rūpniecībā ar bīstamām un kodīgām ķimikālijām. Katra šādā vide var negatīvi ietekmēt iekrāvēja darbības ilgumu. 

Tā piemēram, ar putekļiem un piesārņojumu var piedzīt pilnu motoru vainosprostot dzesēšanas sistēmu. Lietū un sniegā tehnika rūsē, mitrums bojā arī elektriskās sistēmas. 

Darbojoties sarežģītā vidē, iekrāvēja mūžu var pagarināt, uzturot to tīru un sausu, regulāri ar kompresoru notīrot netīrumus un putekļus, kā arī nosedzot visus atklātos vadus, lai ierobežotu mitruma iekļūšanu elektroiekārtās. 

Uzraudzība un tehniskā apkope

Vislielākā nozīme iekrāvēja ekspluatācijas laika pagarināšanā ir regulārai tehniskai apkopei, bojājumu profilakse un savlaicīga to novēršana. Bez tā iekrāvēja darbība var kļūt neērta un pat bīstama. 

Dažiem uzņēmumiem ir grūti pašiem sekot līdzi iekrāvēju tehniskajam stāvoklim savā autoparkā. Lai maksimāli palielinātu iekrāvēju kalpošanas laiku, Laadur piedāvā tehniskās apkopes plānus visiem saviem klientiem 

Regulāras plānotās apkopes, ko veiks kāds no mūsu augsti kvalificētiem tehniķiem, nodrošinās iekrāvēja optimālu stāvokli, kā arī ātri atklās visas problēmas, pirms tās kļūst nopietnas un dārgi novēršamas.

Lai iegūtu vairāk informācijas par Yale Vision sniegtajām iespējām vai uzzinātu vairāk par mūsu tehniskās apkopes plāniem, lūdzam sazinieties ar mums pa tālruni +371 67500176 vai aizpildiet saziņas veidlapu

Atpakaļ pie saraksta